סגל הקונסולים של משרד החוץ בצפון אמריקה בסיור בנושא חיים משותפים של ערבים ויהודים ברשויות המקומיות בישראל

סגל הקונסולים של משרד החוץ בצפון אמריקה בסיור בנושא חיים משותפים של ערבים ויהודים ברשויות המקומיות בישראל

 

בתחילת חודש מרץ התקיים בארץ כנס של הסגל הדיפלומטי הישראלי הבכיר, צפון אמריקה, במשרד החוץ. במסגרת פעילות שנת ארה"ב במרכז השלטון המקומי והדגש שניתן לחיזוק הקשר בין הרשויות בישראל לשלטון המקומי בארה"ב, ערך מינהל קשרי חוץ סיור לקונסולים הכללים. הסיור עסק בנושא חיים משותפים של ערבים ויהודים ברשויות המקומיות בישראל.

 

המשלחת, פתחה את הבוקר באירוח של ראש עיריית באקה אל גרבייה, מורסי אבו מוך, ובהנחיית ארגון Eco Peace, אשר הציגו סקירה רחבה על העיר בדגש על שיקום הנחל "ואדי אבו נאר"

 

לאחר מכן, התארחה המשלחת במועצה האזורית מנשה, והתרשמה מפעילויות נרחבות ומיזמים בהם מושם דגש על שיתופי פעולה של ערבים ויהודים בתחומי המועצה. האורחים האזינו לחזוננו של ראש המועצה, אילן שדה, מנהלי מחלקות החינוך והנוער, מנהלי בית ספר ותלמידים יהודים וערבים.

 

התלמידים והמורים הציגו את תכנית "לב" ותכנית "צומחים יחד" במסגרתן לומדים מאות ערבים ויהודים יחד להסרת מחסומים וצמצום פערים. יוזכר כי התכניות הגיעו לשלב הגמר בתחרות החדשנות העירונית שהתקיימה בגואנגזו בסוף שנת 2016. 

 

הסיור הסתיים בעיר יקנעם, באירוח ראש העירייה, סימון אלפסי ובהשתתפותו של ראש המועצה המקומית דלית אל כרמל, רפיק חלבי. השניים הציגו שיתוף פעולה רב שנים בין הרשויות בדגש על שיתוף פעולה סביב פארק התעשייה והתעסוקה המשותף מבוא הכרמל.

עבור לתוכן העמוד