משלחת ראשי רשויות לארה"ב בחסות מחלקת המדינה האמריקנית

משלחת ראשי רשויות לארה"ב בחסות מחלקת המדינה האמריקנית

 

הנדון: סיכום משלחת ראשי רשויות לארה"ב בחסות מחלקת המדינה האמריקנית

 

בין  התאריכים 6-13 באוגוסט 2017 ביקרה משלחת ראשי רשויות מישראל בביקור רשמי בארה"ב בחסות מחלקת המדינה האמריקנית.

 ראשי הרשויות לקחו חלק בתכנית International Visitors Leadership Program (IVLP)   אשר מטרתה לחשוף מנהיגים מקומיים לשיטת הממשל האמריקנית, הן בהיבט הפדרלי והן בהיבט המקומי.

 בתוך כך ביקרו חברי המשלחת במדינות ניו יורק וקליפורניה והתמקדו בנושאים כגון, דיור בר השגה, תכנון אורבאני מתקדם, התמודדות עם משברי מים, ניהול עיר וייצוג בוחרים.

להלן עיקרי ביקור המשלחת:

 7-9/8 – ביקור בניו יורק – הביקור בעיר כלל מפגשים עם חבר מועצת העיר בראד לנדר, עם לשכת עורכי הדין של העיר ניו יורק המייעצת לראש העיר בנושאי דיור ועם גורמי מקצוע מתחום התכנון האורבני המתמקדים בתכנון מבנים בעלי שימוש משולב- בין היתר לדרי רחוב ולנזקקי רווחה.

בביקור בניו יורק ניתנה לחברי המשלחת גם סקירה פדרלית אקדמית אודות שיטת הממשל האמריקנית בשלוחת התקשורת של מחלקת המדינה. בנוסף נפגשה המשלחת עם הקונסול הכללי בניו יורק , דני דיין , וכך גם עם שגריר ישראל לאו"ם דני דנון.

נציין כי בכל המפגשים הללו הציגו חברי המשלחת את הרשויות בראשן הם עומדים ואת המאפיינים הייחודים להם. כמו כן, כל הגורמים שנפגשו עם המשלחת קיבלו מידע אודות ועידת השלטון המקומי, תערוכת מוניאקספו 2018 ומכתב הזמנה להגיע ולהשתתף באירוע.

 10-13/8 – ביקור בלוס אנג'לס – הביקור בעיר וסביבותיה כלל מפגש בעיריית לוס אנג'לס עם ראש העיר , אריק גרסטי, אחת מסגניותיו וגורמי מקצוע.  בנוסף ביקרה המשלחת בבי"ס תיכון השייך לרשת תיכונים הדוגלים בחדשנות חינוכית, שנוסדו לסייע בצמצום פערים בין אוכלוסיות מוחלשות וחזקות. המשלחת נפגשה עם ראשת העיר בברלי הילס ושמעה על גישתה הפתוחה לניהול עירוני וכן עם ראש עיריית קולבר סיטי שחולל מהפך בעירו.

 חברי המשלחת אף ביקרו באוניברסיטת UCLA  במרכז ללימודי ישראל, המקיים תוכניות ואירועים ייחודיים להעלאת קרנה של ישראל באקדמיה ובארה"ב. עוד דובר במפגש על נושא העירוניות ועל סוגיות הרלוונטיות לערים ברחבי העולם.

 בנפרד מהתכנית שהכינה מחלקת המדינה, יזם מינהל קשרי חוץ מפגש רב משתתפים עם הנהלת איגוד הערים של דרום קליפורניה (SCAG). במפגש נכחו, נשיאת הארגון והמנכ"ל  וכן ראשי רשויות וחברי מועצות רבים. במפגש נדונו נושאים בעליי עניין לשיתוף פעולה וללמידת עמיתים כגון נושאי מים וקיימות. חברי הארגון הוזמנו להגיע ארצה לועידת השלטון המקומי בפברואר 2018 ונשלחו אליהם מכתבי הזמנה אישיים. בתום המפגש התקיימה ארוחת ערב משותפת בה נכח גם סגן הקונסול הכללי, איתן וייס שהתחייב לסיוע שוטף מצד הקונסוליה הישראלית בעיר. המפגש היה מוצלח ביותר וסוכם על המשך שיתוף פעולה קרוב בכפוף להסכם ההבנות שנחתם בין מרכז השלטון ו- SCAG לפני כשנתיים.

עבור לתוכן העמוד