עיניים פקוחות לרווחה: מנהלי מחלקות שירותי הרווחה - בביקור מקצועי בברצלונה - 2014

עיניים פקוחות לרווחה: מנהלי מחלקות שירותי הרווחה - בביקור מקצועי בברצלונה - 2014

לאחרונה ביקרה בברצלונה משלחת של כ-25 מנהלי מחלקות שירותי הרווחה מרשויות מקומיות ברחבי הארץ. הביקור התקיים בהפקתם של מִנהל קשרי החוץ במרכז השלטון המקומי ושל איגוד מנהלי מחלקות הרווחה, והוא כלל סיורים מקצועיים, כנס לימודי מעשיר, ביקור במרכזי הרווחה של ברצלונה והיכרות עם תפיסות רווחה ייחודיות ומעניינות.

ביומם הראשון השתתפו חברי המשלחת בכנס בנושא שירותי הרווחה המקומיים בקטלוניה, בהשתתפותה ובהנחייתה של תרזה מסונס, שהייתה נשיאת בית הספר הרשמי לעבודה סוציאלית של קטלוניה. חברי המשלחת נחשפו למדיניות שירותי הרווחה של אגף הרווחה בעיריית ברצלונה והתוודעו למצב הכלכלי והחברתי בספרד בכלל ובברצלונה בפרט.

כמו כן ביקרו חברי המשלחת במשרדי שירותי הרווחה של בילנובה אי לה גלטרו; ב'טייאנדה סולידריה', מרכז לחלוקת מזון למשפחות שאינן יכולות להרשות לעצמן לרכוש צורכי מזון בסיסיים;

במרכז למניעת התמכרות לסמים של עיריית ברצלונה; במגורים הזמניים רספיר (RESPIR) לקשישים ובעלי מוגבלויות ועוד. בין לבין הספיקו חברי המשלחת להכיר זה את זה, להחליף רשמים מהעבודה המקצועית המורכבת ולהעשיר את הדעת.

ליאורה לורי, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית נצרת עילית, ששימשה כראש המשלחת, סיכמה את הביקור באומרה: "התכנית הייתה מאוד מעניינת. הארגון היה יוצא מן הכלל, האירוח היה חם ומקצועי - ובהחלט היה מה ללמוד".

עבור לתוכן העמוד