המשך חיזוק היחסים המוניציפאליים בין ישראל לגרמניה

המשך חיזוק היחסים המוניציפאליים בין ישראל לגרמניה

ככלל, מערכת היחסים במישור המקומי בין ישראל וגרמניה היא מהחזקות והוותיקות שישנן. בתוך כך, "על הנייר" רשומות למעלה מ- 100 בריתות של ערים תאומות. בפועל, לא כולן בעלות תוכן ממשי ועדכני אך חלקן מקיימות מערכת יחסים איתנה ועשירה בחילופי ידע ומשמעות. בשלהי שנת 2012 קיים מרכז השלטון המקומי בשיתוף מרכז השלטון המקומי הגרמני ובתמיכת משרדי החוץ, הפנים, ההסברה והחינוך, את כנס ערים ישראל – גרמניה בבירה ירושלים. בכנס זה, שהתקיים במעמד נשיא המדינה ובהשתתפות למעלה מ- 100 ראש ערים מישראל ומגרמניה נדונו מגוון נושאים רלוונטיים לערים בשתי המדינות כגון: ערים ירוקות, העצמת עיר באמצעות הצעירים, העיר כמוקד רב תרבותי ועוד. 

מינהל קשרי חוץ במרכז השלטון המקומי וארגון הגג של הערים בגרמניה ממשיכים לקיים אירועים שונים תוך אזכור והדגשת חשיבות וייחודיות מערכת היחסים בין הערים בשתי המדינות.

בתוך כך, בראשית שנת 2016 מתקיים כנס הגומלין בעיר לייפציג שבגרמניה בהשתתפותם של ראשי רשויות ונציגיהם. המשלחת מישראל כוללת כ- 50 משתתפים ומייצגת את הקשר הרב-גוני של רשויות מקומיות בישראל עם ערים בגרמניה. בכנס ישתתפו רשויות קטנות וגדולות, מהפריפריה ומהמרכז.

עד כה התמקדו הקשרים ברמת ההון האנושי וכללו בעיקר משלחות של חילופי צעירים, ופעילויות בנושא השואה. הדגש בכנס ערים תאומות ישראל-גרמניה 2016, הוא לפתח את הקשרים המוניציפליים בנושאים נוספים קונקרטיים העומדים על סדר יומם של ראשי הרשויות. כך למשל בכנס יתקיימו שולחנות עגולים בנושאים כמו פיתוח כלכלי.

בנוסף לאירוע מרכזי זה, בהמשך השנה מתוכננים מפגשים נוספים לקידום היחסים, כדוגמת מפגש המשך בראשות השגריר הגרמני בישראל ויו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל, במסגרתו ישתתפו כלל ראשי הערים להם ערים תאומות בגרמניה.

 

להלן כתבות נוספות בנושא:

 

עבור לתוכן העמוד