חברות בנות

חברות בנות

חברות הבנות של השלטון המקומי הוקמו על מנת להרחיב את מגוון השירותים הניתנים בתחום המוניציפאלי לטובת הרשויות המקומיות ותושביהן

 

החברה למשק וכלכלה

יו"ר החברה: מר חיים ביבס

החברה נוסדה בשנת 1974 במטרה לספק שירותים במגוון צרכים ושירותים תוך הוזלה, ייעול וקיצור תהליכי ביצוע למען הרשויות המקומיות בישראל. החברה מספקת שירותים בקשת רחבה של תחומי העשייה המוניציפאלית: בינוי מוסדות חינוך ומבני ציבור, פיתוח תשתיות מים וביוב, רכש, תחבורה, אשפה ותברואה, פיתוח עסקי, יזמות, הפרטה, ביטוחים ועוד.

» לאתר האינטרנט של החברה לחץ כאן

משכל

 

מפעל הפיס

יו"ר: אלוף (במיל') עוזי דיין

מפעל הפיס הוקם לטובת הגשמת מטרות ציבוריות בתחומי חינוך, בריאות, רווחה, אמנות, איכות הסביבה ועוד. רווחי מפעל הפיס מחולקים לכלל הרשויות המקומיות בהתאם לקריטריונים אובייקטיביים–מקצועיים מוגדרים והוא נתון לפיקוח ובקרה שוטפים. הנהלת מפעל הפיס וראשי הרשויות המקומיות פועלים להתאמת יעדי הפעילות של המפעל לטובת קידום החברה בישראל.

» לאתר האינטרנט של החברה לחץ כאן

phx3 

בנק דקסיה

בנק דקסיה ישראל (נודע בעבר בשם אוצר השלטון המקומי) מתמקד במתן אשראי לסקטור הציבורי. הבנק הוא חברת בת של קבוצת הבנקאות
והפיננסים הבלגית-צרפתית דקסיה ששולטת בבנק.


מאז הקמתו בשנת 1953 שימש אוצר השלטון המקומי כצינור של ממשלת ישראל להעברת כספים לרשויות המקומיות, במסגרת פעילות זו   
היה מקבל העברות ופיקדונות מהממשלה, מעניק אשראי לרשויות ונהנה מהעמלות ופער הריביות.


בתחילת שנת 2001 הופרט הבנק בהליך מכירה לקבוצת דקסיה האירופאית, כיום דקסיה ישראל היא חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה 
לניירות ערך בתל אביב, כאשר מרכז השלטון המקומי הוא בעל 6.5% מהון הבנק ומיוצג באמצעות 2 דירקטורים

  

לודו דקסיה

   
   מופעים

 

חברת מופעים מש"מ הוקמה על ידי מרכז השלטון המקומי בשנת 2014, על מנת שתרכז עבור הרשויות המקומיות את הופעות האמנים לאורך כל השנה, לרבות יום העצמאות. באמצעות יצירת כוח קניה מאורגן מבקשת החברה להוזיל משמעותית את עלויות ההופעות ולמנוע תשלומים נוספים לסוכנים, נציגים ומשרדי תיווך.

מטרת החברה הינה לפעול מתוך אג'נדה חברתית צרכנית מובהקת, כאשר מחירי ההופעות פורסמו באופן שקוף ואחיד, הרווחים יוקדשו לטובת הרשויות והוזלת העלויות תאפשר רכישת הופעות טובות, גם עבור רשויות מוחלשות.

 

 

ליצירת קשר:03-7287075, mofaiminbal@gmail.com

 

mofaim

  בית הדין למשמעת

בית הדין למשמעת פועל מכוח חוק הרשויות המקומיות ) משמעת ( , התשל"ח .1978תפקידו לשפוט את כלל עובדי הרשויות המקומיות אשר פגעו במשמעת ובתדמיתה של הרשות ולהתוות נורמות התנהגותיות באמצעות הרתעה הולמת ואפקטיבית.

הדיונים נשמעים בפני הרכב של 3 דיינים הכולל משפטן ושני עובדי רשות – האחד מקרב ההנהלה והשני מקרב ארגון העובדים. במסגרת גזרי הדין ניתן להשית על הנאשם מגוון אמצעי ענישה החל מנזיפה ועד לפיטורים.

בית הדין שומר על מנהל תקין וכללי אתיקה מקצועית ברשויות המקומיות ומקפיד ליצור מדיניות ענישה אחידה והולמת.

ליצירת קשר: 03-5500059, tamarc@bet-din.org.il

בית הדין

 
קרן רום

קרן רום הינה קרן השתלמות לעובדי הרשויות המקומיות. בשונה מן הקרנות הפרטיות המיועדות להגדיל את רווחי הגורמים הפרטיים המנהלים אותן, קרן רום הוקמה לקידום רווחת עובדי הרשויות המקומיות בלבד.
כספי הקרן מנוהלים בבנק הפועלים שמשמש גורם מתפעל בלבד, ואילו החלטות הקרן מתבצעות על ידי דירקטוריון משותף של מרכז השלטון המקומי והסתדרות המעו"ף.
ניהול הקרן בידי נציגי העובדים והמעבידים חוסך הוצאות רבות ומבטיח כי העובדים ייהנו מזיכוי כספי גבוה יותר בחשבונם הפרטי. באופן זה שומרת הקרן על דמי ניהול נמוכים, לעומת דמי הניהול הגבוהים שגובים לרוב בתי ההשקעות הפרטיים וחברות הביטוח.

ליצירת קשר: 03-6868000, service@krm.co.il

rom

עבור לתוכן העמוד