פרויקט COMMUNITY מטעם מכון גשר למנהיגות

פרויקט COMMUNITY מטעם מכון גשר למנהיגות

 

מכון גשר למנהיגות בשיתוף משרד התפוצות, מפעיל את פרויקט COMMUNITY להעמקת הידע והחיבור בין מובילי דעת קהל ישראלים לבין יהדות התפוצות. נקודת ההנחה של התכנית היא שמדינת ישראל ויהדות התפוצות הן אומה אחת המחויבות לקיום הפיסי והרוחני של העם היהודי באשר הוא. התכנית נותנת למנהיגים ישראלים ואישים בעלי השפעה, הזדמנות ייחודית להכיר את יהדות התפוצות ולהתחבר אליה דרך דו-שיח ומפגש עומק עם קהילה יהודית בתפוצות במסגרת קורס משמעותי.

 

פרויקט COMMUNITY שואף ליצור קבוצה נבחרת של מובילי דעת קהל ובעלי השפעה מתפקידים בכירים שונים (כגון: צבא, מגזר ציבורי, מגזר שלישי, עסקי, משפט, אקדמיה, תקשורת וכו') המגיעים מאוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית (חילונים, חרדים, דתיים, מסורתיים, עולים, מרכז ופריפריה, גברים ונשים), אשר יעברו תהליך קבוצתי משמעותי, חוויה של שיח והידברות, וכן יבקרו כמשלחת בקהילה יהודית בתפוצות.

התוכנית מאפשרת למנהיגים ישראלים ואישים בעלי השפעה בישראל הזדמנות ייחודית להכיר את יהדות התפוצות באופן בלתי אמצעי וליצור דרכים לשיח מעמיק וקרוב עם בכירים מהקהילות היהודיות בתפוצות. במסגרת הפרויקט יחשפו המשתתפים לידע במגמות עכשוויות ביהדות התפוצות ,אתגרים ביחסי ישראל-תפוצות, יחזקו את תחושת העמיות היהודית וירכשו כלים לפעילות אפשרית לשם חיבור החברה הישראלית ליהדות התפוצות או חיזוק הקשר עם יהדות העולם.

עבור לתוכן העמוד