פורום ראשי רשויות לשעבר

כנס ראשי רשויות לשעבר


1


בכנס השנתי של פורום ראשי רשויות לשעבר של מרכז השלטון המקומי שהתקיים באירוח עיריית אשדוד בהשתתפות שר הפנים אריה דרעי, שר התחבורה ישראל כץ, יו"ר קק"ל דני עטר, רה"ע אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, יו"ר פורום ראשי רשויות לשעבר וראש עיריית יקנעם לשעבר, אילן גבריאלי וחברי פורום ראשי רשויות לשעבר, קראו חברי הפורום לשר הפנים לשלב אותם בעבודת הועדות השונות של משרד הפנים כך שיוכלו לתרום מניסיונם העשיר והפורה.

 

שר הפנים והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי ,שיבח את ראשי הרשויות לשעבר שפועלים במסגרת הפורום של מרכז השלטון המקומי, אשר פיתחו את הרשויות והניחו את התשתיות לשלטון המקומי. כיום לטענתו התקציב הצודק ביותר הוא תקציב משרד הפנים, וכלל מענקי משרד הפנים מגיע ל-35% מתושבי מדינת ישראל, המתגוררים ברשויות הזקוקות לחיזוק. עוד שיתף, כי משרד הפנים שוקד בימים אלו בהכנת תכנית אסטרטגית לצפון בהשקעה תקציבית גדולה בכדי לחזק את האזור.

שר הפנים הודיע כי ישלב את פורום ראשי הרשויות לשעבר בוועדות הגיאוגרפיות ויבחן כיצד ניתן לחזק את מעמדם ובנוסף אמר כי בכוונת המשרד לקדם את יוזמת קרן הארנונה, ולהעמיד את התקציבים שיצטברו בה לטובת רשויות בדירוג סוציו- אקונומי 1-5 ולקדם יוזמת אשכולות אזוריים.

עבור לתוכן העמוד